Rondo 1 to pierwszy warszawski biurowiec, który otrzymał certyfikat Leed Gold w kategorii "budynki istniejące".

Kompleks Rondo 1 został zaprojektowany jako obiekt przyjazny środowisku, spełniający wysokie standardy ekologiczne. Obecnie jest jednym z najbardziej „zielonych” budynków w Warszawie. Łączy przy tym troskę o środowisko z troską o komfort najemców i ich pracowników.

W Rondo 1 zastosowano pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej system DALI, odpowiadający za regulację oświetlenia. System steruje indywidualnie każdą z 36 000 żarówek i 4 500 żaluzji w budynku, dostosowując natężenie światła do warunków zewnętrznych. Taki system oświetlenia jest nie tylko ekologiczny, lecz także przyjazny dla osób pracujących w Rondo 1 – światło jest idealnie dostosowane do ich potrzeb. Wszystkie żarówki zamontowane w budynku są ponadto energooszczędne. W obiekcie zainstalowano także najnowocześniejsze systemy wentylacji i klimatyzacji, dzięki czemu kompleks jest wyjątkowo efektywny energetycznie, co wpływa na zmniejszenie nakładów ma energię ponoszonych przez najemców. Należy też zaznaczyć, że 100% energii elektrycznej wykorzystywanej w budynku pochodzi ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa).

W Rondo 1 nie stosuje się szkodliwych materiałów budowlanych, w tym farb zawierających związki ołowiu, pestycydów, a używane na terenie kompleksu środki czystości są biodegradowalne. Wynika to z troski zarówno o środowisko, jak i zdrowie osób pracujących w Rondo 1. We współpracy z najemcami wprowadzono segregację odpadów w całym budynku, dzięki czemu 76% odpadów z Rondo 1 jest segregowanych. Zaimplementowano również program oszczędności wody, który przyczynił się do zmniejszenia jej zużycia o 30% oraz program edukacyjny dla pracowników, mający na celu zachęcenie ich do ekologicznego stylu życia. Aż 63% pracowników Rondo 1 dociera do pracy korzystając z transportu publicznego, a na terenie obiektu wyznaczono prawie 100 miejsc dla rowerów. Obok certyfikatu LEED Gold, kompleks Rondo 1 posiada także certyfikat EU Green Building nadawany przez Komisję Europejską oraz jest zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011”.